Leto skladatelja Petra Jereba

Avtor: domen.merzel@gmail.com/5. maj 2017/Kategorije: Novice

Pripravili so jo učenci in učenke OŠ Gradec z mentoricami in s svojim pevskim zborom, Pevsko društvo Lipa z moško in žensko vokalno skupino ter Knjižnica Litija, ki hrani del zapuščine cenjenega Litijana. Prireditev je popestrila gospa Marijela Lebinger, ki se skladatelja spominja iz otroških let, saj je služboval kot tajnik pri njenemu očetu, Hinku Lebingerju, prvem litijskem županu.

Prireditev je seveda povezovala glasba, vanjo pa so mentorice, profesorice z graške šole, domiselno vtkale dramatizacije in življenjepis skladatelja. Ob prireditvi smo si ogledali tudi dokumentarno razstavo, ki jo je ob raziskovanju življenja in dela Petra Jereba pripravila Ana Tori, profesorica glasbe in zborovodkinja. Njegove zborovske skladbe so že danes izredno priljubljene in sveže (O kresu, Pelin roža, Lahko noč, Lipa), pisal pa je tudi orkestralna dela.

Na prireditvi smo lahko pozdravili tudi njegovega sina, ki je z naklonjenostjo spremljal priprave nanjo.

Slavnostna akademija je bila prva v nizu prireditev, ki jih bodo pripravili v Litiji; v juniju se bodo skladatelja spomnili ob občinskem prazniku, jeseni pa sledi še koncert Lipe v sodelovanju z zborom Sv. Nikolaja.

Knjižnica Gabrovka
Julij, avgust - odprta ob ČETRTKIH od 18. do 19. ure
Knjižnica Vače
Med počitnicami (od 27.6.2016 do  5.9.2016) ZAPRTA.
Ponovno se vidimo 5.9.2016, od 16. do 19. ure.

Kako do nas