Približevanja - KAREL GRŽAN

Avtor: domen.merzel@gmail.com/1. februar 2018/Kategorije: Novice, Dogodki

4.0

Datum dogodka: 27.2.2018 3:00 - 4:30 Izvozi dogodek

Karel Gržan, slovenski rimskokatoliški duhovnik, pisatelj, publicist, scenarist, se je rodil 1958 v Celju. Po končani Srednji gradbeni tehniški šoli je vstopil v red bratov kapucinov. Diplomiral je na Teološki fakulteti v Ljubljani (1984) in bil leta 1985 posvečen v duhovnika. Dve leti za tem je opravil magistrski študij. Leta 2003 je bil na Filozofski fakulteti v Ljubljani habilitiran za doktorja znanosti s področja literarnih ved. Poleg opravljanja svojega poklica in pisanja se je ukvarjal tudi s problematiko zasvojenosti. Leta 1997 je na Razborju pod Lisco ustanovil Don Pierinovo komuno za dekleta, prvo in edino tovrstno dekliško skupnost v Sloveniji. Doslej je izdal že več kot 30 knjig, predvsem o medčloveških odnosih, pa tudi o arheologiji. V svoji prejšnji knjigi »Le kaj počne bog v nebesih, ko je na Zemlji toliko trpečih?« postavi za teologa nedopustno vprašanje: Kakšen Bog dopušča, da trpi na milijarde ljudi, kakšen Bog je to, če sploh je? Knjiga s pomenljivim naslovom: »Vstanite, v suženjstvo zakleti!« je nova biblija novega človeka, ki ima dovolj moči, da se osvobodi izpod terorja kapitalizma. Zadnja knjiga, ki bi jo rad še posebej predstavil je »95 tez, pribitih na vrata svetišča neoliberalnega kapitalizma za osvoboditev od zajedavskega hrematizma«(-izrojenega kapitalizma). Sporočilo knjige ob 500 letnici reformacije - kako reformirati (med)osebno in družbeno življenje za več pravičnosti in zadovoljstva.

Z gostom se bo pogovarjal Vladimir Jakopič.

Vabljeni v Kulturni center Litija!

Število ogledov (2099)/Komentarji ()