ZORAN FURMAN, Nepal - treking okoli Manasluja

Potopis

Avtor: domen.merzel@gmail.com/2. februar 2018/Kategorije: Novice, Dogodki

Datum dogodka: 28.2.2018 4:00 - 5:30 Izvozi dogodek

Pot se začne v Katmanduju, ki te ne pusti ravnodušnega. Med ogledom glavnih znamenitosti se čuti kaos glavnega mesta Nepala, ki se kaže tudi v veliki onesnaženosti. Sledi vožnja do Soti Kole, kjer se avantura prične na vsega nekaj sto metrih nadmorske višine. Sledijo dnevi med polji pšenice zlato rumene barve. Tako kot se dviguje nadmorska višina se spreminja pokrajina in kultura. Na začetku nasmejana lica nepalskih otrok nadomestijo nasmehi tibetanskih otrok. Ko v Lho zgodaj zjutraj opazuješ  rumeno oranžni osemtisočak Manaslu, ki ga obarvajo prvi jutranji žarki, pa ostaneš brez besed. Sledi vasica Sama, vrhunec celotnega trekinga. Po obisku baznega tabora Manasluja, ostane še dodatni dan v tej barviti vasici, kjer dodobra spoznaš Tibetansko kulturo …  Čez tri dni sledi še vzpon na najvišjo točko na treku, 5106 m visoki prelaz Larky. Od tu pa spust v dolino, kjer se treking tudi konča. Pred odhodom domov ostane še nekaj časa za bivanje v Pokari in Katmanduju.

Vabljeni!