domoznanski natečaj

Avtor: domen.merzel@gmail.com/6. februar 2018/Kategorije: Novice

Mestna knjižnica Ljubljana v sodelovanju s knjižnicami Osrednjeslovenske regije razpisuje natečaj za najboljšo zgodbo z naslovom Zgodbe mojega kraja: o njegovih ljudeh, zgodovini, naravni in kulturni dediščini, ki bo potekal od 8. februarja do 15. aprila 2018.

Če ste dopolnili 65 let in radi pišete, vas vabimo, da nam do 15. aprila 2018 pošljete kratko, resnično zgodbo iz preteklosti vašega kraja. Morda se spominjate sami ali pa je vašo pozornost vzbudila zanimiva pripoved, stare fotografije, zapiski. Sodelujete lahko z le eno zgodbo, ki naj bo napisana v slovenskem jeziku in naj ne presega
1.600 besed. Oddate jo lahko tipkano ali v obliki rokopisa.

Zgodbe pošljite po pošti na naslov Mestna knjižnica Ljubljana, Kersnikova 2, 1000 Ljubljana, s pripisom »za natečaj Zgodbe mojega kraja« ali po elektronski pošti na mojkraj@mklj.si, ter hkrati posredujte ime in priimek avtorja zgodbe, leto rojstva, stalni naslov, morebitni e-naslov in telefonsko številko.

Izdelke bo v aprilu in maju 2018 ocenjevala žirija in izbrala deset najboljših, ki bodo objavljeni na spletni strani Mestne knjižnice Ljubljana (www.mklj.si) in na portalu digitalizirane kulturne dediščine slovenskih pokrajin Kamra (www.kamra.si) ter nagrajeni s knjižnimi nagradami.

Prva tri najboljša dela bodo posebej nagrajena:
1. nagrada: 2 enodnevni vstopnici za Terme Snovik
2. nagrada: 2 karti za vožnjo z ladjico po Ljubljanici
3. nagrada: 2 vstopnici za obisk Arboretuma Volčji Potok

Pravila in pogoje sodelovanja boste našli na spletni strani Mestne Knjižnice Ljubljana www.mklj.si. Za dodatne informacije pokličite na 01 308 51 75 ali pišite na e-naslov mojkraj@mklj.si.

LETAK, PRAVILA IN POGOJI SODELOVANJA

PLAKAT

Natečaj so podprli: Arboretum Volčji Potok; Beletrina, zavod za založniško dejavnost; Rečni transport,
promet po rekah d.o.o., Ljubljana in Terme Snovik.