Ukročena divjina: Aljaska-Jukon-Santa Fe

Avtor: domen.merzel@gmail.com/2. marec 2018/Kategorije: Novice, Dogodki

5.0

Datum dogodka: 17.3.2018 19:00 - 20:00 Izvozi dogodek

Kot pravi avtor: potovanje je biser, diamant, to so izkušnje, ki ti jih nihče ne more vzeti. Bogata doživetja niso prenosljiva, niti jih ne moreš podedovati. Nekateri nimajo te možnosti.  Miran pa po določenem času občuti nemir in se odpravi. Tokrat se je na obisk čez lužo, h kolegu, kjer pa ga je potegnilo na ceste. Tako je nabral na tisoče prevoženih kilometrov. In doživetij ter fotografij, ki jih deli z nami v novi, že četrti knjigi.

V sedlu motocikla, Nevidno bogastvo, Sibirija: z motorjem v preteklost, tri knjige, kjer je strnil popotne izkušnje, ki sta jih večinoma doživela skupaj s soprogo Majdo. Tokrat se je na pot v Ameriko odpravil sam, srečal zanimive ljudi, povsod pa tkal most med generacijami, med izseljenci, naključnimi popotniki, ki so potovali peš, z motorjem, avtodomom...

Miran Juvančič nas bo z gosti v športni dvorani Gimnazije Litija peljal skozi bencinske hlape v divjino, kraje, kjer so zlatokopi iskali zrna zlata in sreče. Ki pa se največkrat izmuzne…

Vabljeni v športno dvorano Gimnazije Litija.