Odkrijmo Cankarja: dramatik, pisatelj, pesnik, politični kandidat in boleče iskreni borec za narodov blagor

V Noči knjige povezani s Cankarjem in srčnimi bralci

Avtor: domen.merzel@gmail.com/30. marec 2018/Kategorije: Novice, Dogodki

Datum dogodka: 23.4.2018 19:00 - 20:30 Izvozi dogodek

V Noči knjige se bomo še posebej skrbno ozrli na literarno zvezdo, ki sveti na nas od leta 1918. Mineva 100 let, odkar je med zvezde odšla duša enega od velikanov slovenske besede, Ivana Cankarja. Letošnje leto je razglašeno za Cankarjevo leto.

Kako skuša z njim povezati današnje generacije učencev, da bi ga dojemali, razumeli in morda trajno vzljubili, nam bo spregovorila pedagoginja šmarske osnovne šole Danica Sedevčič. V noč knjige bomo multimedijsko vpletli tudi odlomke predavanj in recitacij njegove poznavalke in ljubiteljice izpovedovanja, nekdanje direktorice Cankarjeve knjižnice Vrhnika, Marije Iskrenovič.

Večer bomo zaključili z zahvalo za sodelovanje v bralni znački za odrasle. Bralci, ki so od novembra brali španske avtorje, bodo za svoj trud tudi nagrajeni.

Naj vas očara moč knjige v noči knjige...