Približevanja - LARA JANKOVIČ

V Kulturnem centru Litija

Avtor: domen.merzel@gmail.com/10. maj 2018/Kategorije: Novice, Dogodki

Datum dogodka: 21.5.2018 19:00 - 20:30 Izvozi dogodek

Igralka in šansonjerka Lara Jankovič se je rodila v Ajdovščini. Študirala je na AGRFT v Ljubljani, kjer je leta 1999 diplomirala. Najprej je delala v SNG Nova Gorica, nato pa se je odločila za samostojno ustvarjanje v svobodnem poklicu. Nastopa v televizijskih nadaljevankah in razvedrilnih oddajah RTV Slovenija. Na Radiu Slovenija občasno sodeluje s prebiranjem pravljic, literarnih nokturnov in potopisov, slišimo jo tudi v reklamnih besedilih. Poleg gledališča jo spremlja tudi glasba, šansoni. Po nekajletnem učenju solo-petja pri gospe Nadi Žgur ter poletni šoli za musical na GSA v Guildfordu pri Londonu (1999), solo petje nadaljuje pri prof. Matjažu Robavsu in pri Darji Švajger. Leta 2004 je izdala prvo samostojno zgoščenko Pred vami stojim gola, leta 2010 pa drugo, s cigansko- rusko-balkanskim melosom uglasbene pesmi Ferija Lainščka, Na kožo zapisane zgodbe. Za delo v gledališču je leta1997 prejela Borštnikovo nagrado za mladega igralca, komedijantka večera je postala 2005 ob dnevih komedije v Celju, 2006 prejela nagrado za monodramo Kot jaz, posvečeno Edith Piaf, na festivalu monodrame na Ptuju. Kasneje pa je za to monodramo prejela še dve mednarodni nagradi - na festivalu v Beogradu in v Moskvi.
Lara uživa v glasbi na različne načine. Kot bivša jazz plesalka se je učila tudi flamenca pri gospe Jeleni Marković, izraznega plesa pri gospe Ann Papoulis Adamović in tanga pri učiteljih mednarodnega slovesa. Prevzeta nad tangom je posnela tudi kratki, dokumentarno igrani film Tango 5 . Javnost pa jo pozna tudi kot navihano sovoditeljico tradicionalnega koncerta Prifarskih muzikantov.

Z njo se bo pogovarjal Vladimir Jakopič.

Vabljeni!