Razstava risb in grafik Jelke Jantol »ČRTE«

V galeriji Knjižnice Šmartno

ponedeljek, 12. oktober 2015/Kategorije: Novice

5.0

V Knjižnici Šmartno si lahko ogledate razstavo risb in grafik Jelke Jantol, ki jo je poimenovala »ČRTE«. Jelka Jantol, po poklicu dipl. vzgojiteljica, je ljubezen do risanja prejela od očeta, do pisanja pa od mame. V njej domuje kopica talentov, riše, slika, fotografira, poslikava pohištvo, svilo, izdeluje nakit, voščilnice, piše pesmi in kratko prozo, je zbirateljica in navdušena nad kuhanjem in pečenjem. Precej let je te talente skrivala pred javnostjo in se šele leta 2012 vključila v društvo LILA, kjer sta njeno ustvarjanje spremljala mentorja, mag. Zoran Poznič in Jože Potokar-Cvrčo. Čeprav ljubi barve, se je zaljubila v risbo in grafiko. Četudi prekipeva od ustvarjalnega nemira, je še vedno najraje mama svoji hčerki Petri in partnerka soprogu Bojanu.

Njeno ustvarjalnost so opazili tudi drugi, saj je letos v Mengšu prejela Certifikat kakovosti za grafiko-jedkanico »Mačka na pločevinasti strehi«, ki ga podeljuje Zveza likovnih društev Slovenije.

Sodeluje na skupinskih razstavah in ex temporih, samostojno se predstavlja tretjič, prvič je razstavljala lani v Litiji, drugič pa letos v maju, v DD Trbovlje. V kulturnem programu na odprtju razstave je nastopil kitarist Ivan Nikonov, učenec Glasbene šole Litija in Šmartno.

Sreda ZAPRTO
Torek od 7.30. do 14.30 ure