Približevanja - Anita Ogulin

sreda, 14. oktober 2015/Kategorije: Novice

Knjižnica Litija in Kulturni center Litija sta v ponedeljek, 5. oktobra, na začetku tedna otroka, gostila Anito Ogulin, predsednico Zveze prijateljev mladine Ljubljana Moste Polje. V pogovoru z Vladimirjem Jakopičem je razkrila, kakšno je bilo otroštvo ob slepem očetu in slabovidni mami. V letu 2012 je bila Slovenka leta, v letu 2014 Delova osebnost leta. Sama dela kot prostovoljka, tudi njeni sodelavci so prostovoljci. Pravi, da je problem Slovencev v tem, da se pred okolico pretvarjamo, da nam gre dobro. V takšnih razmerah so največja žrtev otroci, ko so odnosi v družini skrhani zaradi revščine, te pa je čedalje več, se vse prelaga na otroke. Najbolj jo boli, da otroci to čutijo in po koncu letovanja z zvezo prijateljev mladine nočejo več domov. Ker pri ljudeh obstaja dvom, poudarja, da na zvezi prijateljev denarja družinam ne dajejo, temveč jim poravnajo položnice, da jih ne vržejo na cesto.

Sreda ZAPRTO
Torek od 7.30. do 14.30 ure