Predsodna izterjava dolgov

Odprte terjatve, za katere člani niso imeli posluha...

Avtor: domen.merzel@gmail.com/23. april 2018/Kategorije: Novice

Članom in članicam, ki Knjižnici Litija daljše obdobje dolgujejo zamudnino oz. članarino, je podjetje za izterjave poslalo opomine. Na opominjanja iz knjižnice se namreč mnogi dolgo niso odzivali. Opomini, ki so opozorili na možne posledice, ki sledijo neplačilu obveznosti, pa so nekatere dolžnike precej razjezili.

Ravnanje knjižnice je korektno. Pošljemo štiri pisne opomine, velikokrat kličemo po telefonu in se pogajamo za vračilo gradiva, zato se nam zdi nedopustno, da bi dolgove pustili vnemar. Saj nas vendar na drugi strani obiskujejo tudi člani, ki svoje obveznosti poravnavajo brez izmikanj.

Knjižnica ima sprejet Pravilnik poslovanja Knjižnice Litija (s cenikom), ki ga potrjuje Svet zavoda Knjižnice Litija, kjer so natančno zapisane obveznosti in pravice članov. Pozivamo člane, da ohranijo kulturni dialog z zaposlenimi knjižnice, ki opravljajo svoje dolžnosti na delovnem mestu.

Bralce in bralke opozarjamo na možnosti podaljševanj rokov izposoj  (ki so brezplačna), prav tako tudi na opomnike pred iztekom roka izposoje. Teoretično je tako v knjižnici potrebno plačati le članarino – ta pa je 10 eur za zaposlene, kar je ½ povprečne vrednosti knjige.

Hvala lepa za razumevanje in upoštevanje!